Agroturystyka Dolny Śląsk

Wczasy w Górach Izerskich

Coraz więcej Polaków decyduje się na wczasy lub krótki urlop na wsi. Wybierając na miejsce urlopu gospodarstwo agroturystyczne mamy szansę na ucieczkę od zgiełku wielkiego miasta, ale także od tłumów, jakie są nieodłączną częścią popularnych kurortów, zarówno w górach, jak i nad morzem. Znasz to uczucie, gdy wracając z 2-tygodniowego urlopu all inclusive w zagranicznym wczasowisku nie czujesz się wcale bardziej wypoczęty? Przeciwnie, dopiero po powrocie do domu masz wrażenie, że wreszcie schodzi z Ciebie napięcie. Wreszcie błoga cisza, znajome zapachy i potrawy. Jeśli wiesz o czym mowa, prawdopodobnie wczasy na wsi okażą się w Twoim przypadku strzałem w dziesiątkę! A jeśli przy tym lubisz aktywność fizyczną, cenisz sobie trekking, jazdę na rowerze lub narciarstwo biegowe, koniecznie rozważ wyjazd w Izery.

 

Gospodarstwo agroturystyczne na Dolnym Śląsku

Dom Agrosikorki to obiekt agroturystyczny zlokalizowany w miejscowości Oleszna Podgórska na Przedgórzu Izerskim. Posiadamy apartamenty 2- i 4-osobowe z prywatnymi łazienkami, które niedawno przeszły generalny remont i są urządzone w wysokim standardzie. Istnieje możliwość wykupienia u nas noclegów z pełnym wyżywieniem, opartym o lokalne specjały i regionalne przepisy, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nasz dom jest szczególnie polecany na rodzinne wczasy, dłuższe i krótsze wyjazdy z dziećmi – z myślą o rodzinach proponujemy wysokie, bo aż 50% zniżki na pobyt dziecka w wieku 2-6 lat i bezpłatny pobyt dla najmłodszych do  2 r.ż. pod opieką osoby dorosłej.

 

Ferie i majówka w górach

Góry Izerskie to wspaniały cel podróży o każdej porze roku – w okresie zimowym i wczesnowiosennym zapewnia multum rozrywek dla wielbicieli sportów zimowych, takich jak narciarstwo zjazdowe, biegówki, czy snowboard. Bliskość popularnego kurortu o nazwie Świeradów Zdrój, znanego z nowoczesnej kolejki gondolowej, sprawia, że w zasięgu ręki mamy świetnie przygotowane szlaki narciarskie i tereny rekreacyjne. Lato i jesień to najlepszy czas dla amatorów górskich wędrówek, a także wycieczek rowerowych – okolica oferuje mnogość atrakcyjnych tras, zwłaszcza dla posiadaczy rowerów górskich. Największym atutem położenia naszej agroturystyki jest bliskość tych wszystkich atrakcji przy zachowaniu pewnego dystansu od ścisłego centrum turystycznego i natężonego ruchu. Pozwala to więc na wygodne korzystanie z możliwości jakie daje sąsiedztwo Gór Izerskich, a jednocześnie na delektowanie się ciszą i wiejskim, kameralnym klimatem Olesznej Podgórskiej.